top of page

Reysaş Torbalı Güneş Enerji Santrali

Türkiye'de kurulan ilk büyük endüstriyel tip çatı üzeri güneş enerji santrali kurulumu olan bu tesisin açılışı dönemin Enerji Bakanı tarafından yapılmış olup Ülkemiz açısından önemli bir proje olmuştur.

Reysaş GYO firmasınının İzmir'de bulunan 12.000 metrekare büyüklüğündeki sandviç panel çatısının üzerine 850 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumu firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Güneye eğimli çatılara çatı eğimine ek olarak 3 derecelik konstrüksiyon sistemi kullanılarak güneş panellerinin optimum üretim veriminin yakalanabilmesi sağlanmıştır. Santralde 3400 adet Alman malı Solar Fabrik marka Premium model 250W gücünde güneş panelleri kullanılmıştır.

Alman malı Platinum marka R3M model 15kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Sandviç Panel

Çatı Üzeri

Kurulum

850

kWp

Kurulu Güç

Temmuz 2013

İşletmeye

Giriş Tarihi

3400

Adet

Güneş Paneli

1250

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page