top of page

Anahtar Teslim
Güneş Enerji Santrali Kurulumu

Altungrup, 2003 yılında uluslararası inşaat ve taahhüt faaliyetleri yürütmek üzere kurulmuştur. 2006 yılında Alman Techem Enerji Hizmetleri firması ile birlikte enerji sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. 2012 yılına kadar Techem firması ile beraber faaliyet göstermiş daha sonra Ülkemizdeki yasal düzenlemelerle beraber "Altun Grup Solar Enerji" adı altında faaliyetlerini güneş enerjisi alanında yoğunlaştırmıştır.

Geçmiş

2003

Firma Kuruluşu

2006

Enerji Sektörüne Giriş

2012

Güneş Enerji Sektörüne Giriş

2022

30 MW Gücünde

25 Proje

Çatı Üzeri Güneş Panelleri

Altun Grup Solar Enerji, kuruluşundan itibaren sahip olduğu geniş iş deneyimi ile kaliteyi esas alan anlayış doğrultusunda;

- Alman mühendislik firması Tech-Diligence GmbH, 
- Alman uygulama firması SolSystems Energy GmbH, 
- Avrupa'nın önde gelen panel üreticilerinden BISOL, 
- Alman panel üreticisi Solar Fabrik CL GmbH,
- Alman invertör üreticisi KACO ve SMA,
- Alman solar kablo üreticisi HIS,
- Alman montaj sistemleri üreticisi Creotecc/BayWa r.e. 
- İspanyol alüminyum montaj sistemi üreticisi Alusin Solar gibi güneş enerjisi sektöründe yıllara dayalı uzmanlık ve derin bir birikime sahip dünya ölçeğinde güçlü ortaklarla iş birliği yaparak, anahtar teslimi her büyüklükte yüksek standartlı, yüksek verimli ve en üst kalitede çatı ve saha tipi endüstriyel güneş enerjisi santralları kurmak için organize olmuştur.

Bu çerçevede, üst düzey kurumsal kalite anlayışına, güvenilirliğe, sektörel bilgi ve birikime sahip olup;

- Kendi simülasyon ve analiz yazılımı "Altun-sys"yi geliştirmiştir, 
- Güneş enerji santrali tasarımlarını kendisi yapmaktadır, 
- Kalite ve güvenilirliğin göstergesi olarak; Mapfre Sigorta tarafından Altungrup müşterileri ve Altungrup kurumsal kimliğine özel 10 yıl süresince "Altun Grup Solar Enerji Güneş Enerji Santrali" verim kaybı sigortası yapılmaktadır.

Altun Grup Çatı Üzerinde Güneş Panelleri

Kısa Tarihçemiz

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2014

2013

Reysaş GYO firması ile İzmir, Adapazarı, Çayırova ve Orhanlı'da bulunan depolarının üzerine güneş santrali kurulması ile ilgili 10 MW ek sözleşme imzalanmıştır.

2021 yıl sonu itibariyle toplam 20 farklı tesisin çatısının üzerine 25MW gücünde güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Türkiye çapında tamamlamış olduğumuz 8 farklı membran çatı üzeri santral kurulum tecrübesi ile özellikle membran tip çatılarda en çok kurulumu yapan firma konumuna ulaşmış bulunmaktayız. 

Altungrup Solar Enerji, sürekli artan iş hacmine paralel 
olarak şirket sermayesini artırarak 1 Milyon TL'ye ulaşmıştır.

Marmara Bölgesi'nin En Büyük Çatı Üzeri GES Kurulumu

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bulunan lojistik deposunun membran çatısının üzerine kurulduğumuz santral Marmara bölgesinin en büyük çatı tipi güneş enerji  santrali olmuştur.

Türkiye'deki İlk Atık Su Arıtma Tesisi Üzeri GES Kurulumu

Türkiye'de ilk örnek olan Kocaeli Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü'ne ait Kullar Atık Su Arıtma tesisinin havalandırma havuzlarının üzerine güneş enerji santrali kurulumunu tamamladı.

Enerji Yatırımlarına Giriş

Güneş enerji sektöründeki hızlı büyümesiyle  beraber firmamız kendisi de enerji yatırımlarına girerek güneş enerji santrali yatırımları yapmaya başlamıştır. 

Türkiye'nin İlk Büyük Çatı Üzeri Güneş Santrali Sözleşmesi

REYSAŞ GYO, Türkiye çapındaki 15 farklı deposunun çatısına kurulacak toplam 12 MW gücündeki Güneş Enerji Santralleri için Altungrup ile anlaşmıştır.

Türkiye'nin İlk Büyük Endüstriyel Çatı Tipi Güneş Santrali Kurulumu

Reysaş GYO'nun Torbalı'da bulunan tesisisinin üzerine kurulumu yapılan 850 kW gücündeki güneş enerji santrali Türkiye'deki ilk büyük endüstriyel güneş enerji santrali olmuş ve açılışını dönemin Enerji Bakanı gerçekleştirmiştir.

Tarihçe
bottom of page