top of page

Reysaş Orhanlı 6 Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait İstanbul ilinde bulunan lojistik tesisinin PVC membran çatısının üzerine kurulan 1775 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Mayıs 2020'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının İstanbul'da bulunan 30.000 metrekare büyüklüğündeki PVC membran kaplanmış çatısının üzerine ilk etap olarak 1775 kWp gücündeki güneş enerji santrali firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

PVC membran çatı üzerine EJOT marka Ejobar membran bağlantı apartları ile membran çatıda tam izolasyon sağlanarak çatı eğimine paralel olarak tam boy profiller ile aluminyum konstrüksiyon sistemi kullanılarak 5720 adet Türk malı Phono Solar marka Monokristal model 310W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 50 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Membran

Çatı Üzeri

Kurulum

1775

kWp

Kurulu Güç

Mayıs 2020

İşletmeye

Giriş Tarihi

5720

Adet

Güneş Paneli

2100

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page