top of page

Reysaş Orhanlı 6 - 2. Etap Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait İstanbul ilinde bulunan lojistik tesisinin PVC Membran çatısının üzerine kurulan 1320 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Şubat 2022'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının İstanbul'da bulunan 25.000 metrekare büyüklüğündeki PVC membran kaplanmış çatısının üzerine birinci etapta kurulan 1775 kWp kurulu gücündeki santrale ek olarak 1320 kWp gücündeki ikinci etap güneş enerji santrali kurulumu firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır ve güneş santralinin toplam kurulu gücü 3095 kWp olmuştur.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

PVC membran çatı üzerine EJOT marka Ejobar membran bağlantı apartları ile membran çatıda tam izolasyon sağlanarak çatının mevcut eğimine paralel olarak tam boy konstrüksiyon sistemi kullanılarak 3520 adet Alman malı Solar Fabrik marka Mono S3 model 375W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 100 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

DC kutuları kullanılarak kablo kayıplarının en aza düşürüldüğü bu projenin ilk üretim verileri beklentilerin üzerine çıkarak son derece tatmin edici sonuçlar vermiştir.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Membran

Çatı Üzeri

Kurulum

1320

kWp

Kurulu Güç

Şubat 2022

İşletmeye

Giriş Tarihi

3520

Adet

Güneş Paneli

1550

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page