top of page

Reysaş Orhanlı 4 Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait İstanbul ilinde bulunan lojistik tesisinin PVC membran çatısının üzerine kurulan 850 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Mart 2021'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının İstanbul'da bulunan 20.000 metrekare büyüklüğündeki PVC membran kaplanmış çatısının üzerine birinci etap olarak 850 kWp gücündeki güneş enerji santrali firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

PVC membran çatı üzerine EJOT marka Ejobar membran bağlantı apartları ile membran çatıda tam izolasyon sağlanarak doğu-batı yönlü Isotec marka aluminyum konstrüksiyon sistemi kullanılarak 2300 adet Alman malı Solar Fabrik marka Mono S3 model 375W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 100 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Membran

Çatı Üzeri

Kurulum

850

kWp

Kurulu Güç

Mart 2021

İşletmeye

Giriş Tarihi

2300

Adet

Güneş Paneli

1050

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page