top of page

Reysaş Antalya 1. Etap Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait Antalya ilinde bulunan lojistik tesisinin sandviç panel çatısının üzerine kurulan 1350 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Şubat 2020'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının Antalya'da bulunan 25.000 metrekare büyüklüğündeki sandviç panel çatısının üzerine 1350 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumu firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Sandviç panel çatı üzerine üçgen ayaklar ve aluminyum profiller ile güney yönünde açılı aluminyum konstrüksiyon sistemi kullanılarak 4920 adet Alman malı Solar Fabrik marka 270 W gücünde ve Phono Solar 310 W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 50 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Sandviç Panel

Çatı Üzeri

Kurulum

1350

kWp

Kurulu Güç

Şubat 2020

İşletmeye

Giriş Tarihi

4920

Adet

Güneş Paneli

1950

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page