top of page

Reysaş Adana 3 - 1. Etap Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait Adana ilinde bulunan lojistik tesisinin kilit geçme tip çatısının üzerine kurulan 1105 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Ocak 2020'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının Adana'da bulunan 15.000 metrekare büyüklüğündeki kilit geçme tip çatısının üzerine 1105 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumu firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Kilit geçme çatı üzerine firmamız tarafından tasarlanan özel kelepçe sistemi ile çatıda hiçbir delik açılmadan ve izolasyon sorunu yaratmadan kurulan aluminyum konstrüksiyon sistemi ile beraber çatının mevcut eğimine paralel olarak güney cepheler kullanılarak 2800 adet Türk malı Phono Solar marka Monokristal 310W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 50 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Kelepçeli kenet çatı sistem uygulaması ile son derece sağlam ve aynı zamanda da çatıda hiçbir delme işlemi yapılmadan güneş santrali kurulumu yapılması anlamında son derece başarılı bir proje olmuştur.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Sandviç Panel

Çatı Üzeri

Kurulum

1105

kWp

Kurulu Güç

Ocak 2020

İşletmeye

Giriş Tarihi

3560

Adet

Güneş Paneli

1650

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page