top of page

Reysaş Adana 2 Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait Adana ilinde bulunan lojistik tesisinin sandviç panel çatısının üzerine kurulan 905 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Mart 2017'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının Adana'da bulunan 10.000 metrekare büyüklüğündeki sandviç panel çatısının üzerine 905 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali kurulumu firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Doğu batı yönlü olan çatıda aşıklara Ejot marka bağlantı elemanları kullanılarak bağlanan üçgen aluminyum ayaklar ile güneş panelleri güney yönünde 15 derece açıyla konumlandırılaran aluminyum konstrüksiyon sistemi üzerine 3480 adet Çin malı Seraphim marka 260 W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka 50 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Sandviç Panel

Çatı Üzeri

Kurulum

905

kWp

Kurulu Güç

Mart 2017

İşletmeye

Giriş Tarihi

3480

Adet

Güneş Paneli

1450

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page