top of page

Reysaş Adana 1 Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait Adana ilinde bulunan lojistik tesisinin sandviç panel çatısının üzerine kurulan 1050 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Ocak 2015'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının Adana'da bulunan 14.000 metrekare büyüklüğündeki sandviç panel çatısının üzerine 1050 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali kurulumu firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Doğu batı yönlü olan çatıda aşıklara Ejot marka bağlantı elemanları kullanılarak bağlanan üçgen aluminyum ayaklar ile güneş panelleri güney yönünde 15 derece açıyla konumlandırılaran aluminyum konstrüksiyon sistemi üzerine 4030 adet Alman malı Solar Fabrik marka 260 W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı Platinum marka 15 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Bu proje, kurulduğu zamanda bölgenin en büyük çatı üzeri güneş santrali projelerinden bir tanesi konumundaydı.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Sandviç Panel

Çatı Üzeri

Kurulum

1050

kWp

Kurulu Güç

Ocak 2015

İşletmeye

Giriş Tarihi

4030

Adet

Güneş Paneli

1520

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page