top of page

Reysaş Çayırova 7 & 10 Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait Kocaeli ilinde bulunan lojistik tesisinin sandviç panel ve membran çatısının üzerine kurulan 1100 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Aralık 2019'da işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının Kocaeli'de bulunan 11.000 metrekare büyüklüğündeki sandviç panel ve membran kaplı çatısının üzerine 1100 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumu firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Tam boy aluminyum konstrüksiyon sistemi kullanılarak 2950 adet Alman malı Solar Fabrik marka Mono S3 model 370W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 50 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Sandviç Panel

Çatı Üzeri

Kurulum

1100

kWp

Kurulu Güç

Şubat 2020

İşletmeye

Giriş Tarihi

2950

Adet

Güneş Paneli

1350

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page