top of page

Reysaş Çayırova 2 Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait Çayırova - Kocaeli'de bulunan lojistik tesisinin sandviç panel çatısının üzerine kurulan 1430 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Kasım 2019'da işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının Çayırova - Kocaeli'de bulunan 16.000 metrekare büyüklüğündeki sandviç panel çatısının üzerine 1430 kWp gücündeki güneş enerji santrali firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Mevcut çatı alanından en fazla gücün alınabilmesi için doğu ve batı yönlerine bakan çatının mevcut eğimine paralel olarak tam boy düz aluminyum profilli konstrüksiyon sistemi kullanılarak 3870 adet Alman malı Solar Fabrik marka Mono S3 model 370W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 50 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Sandviç Panel

Çatı Üzeri

Kurulum

1430

kWp

Kurulu Güç

Kasım 2019

İşletmeye

Giriş Tarihi

3870

Adet

Güneş Paneli

1750

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page