top of page

Reysaş Çayırova 15 Güneş Enerji Santrali

Reysaş GYO firmasına ait Kocaeli ilinde bulunan lojistik tesisinin kenet tip kilit geçme çatısının üzerine kurulan 1020 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Şubat 2021'de işletmeye alınmıştır.

Reysaş GYO firmasınının Kocaeli'de bulunan 9.500 metrekare büyüklüğündeki kenet tip kilit geçme çatısının üzerine 1050 kWp gücündeki güneş enerji santrali firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

Güney - Kuzey yönlü düşük eğimli çatıda verimin artırılması için kilit geçme çatı üzerine firmamız tarafından tasarlanan özel kelepçe sistemi ile çatıda hiçbir delik açılmadan ve izolasyon sorunu yaratmadan güneye açılı sistem ile kurulan aluminyum konstrüksiyon sistemi kullanılarak 2750 adet Alman malı Solar Fabrik marka Mono S3 model 370W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 100 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

DC kutuları kullanılarak kablo kayıplarının en aza düşürüldüğü bu projenin ilk üretim verileri beklentilerin üzerine çıkarak son derece tatmin edici sonuçlar vermiştir.
Reysaş GYO firmasınının Adana'da bulunan 15.000 metrekare büyüklüğündeki kilit geçme tip çatısının üzerine birinci etapta kurulan güneş santraline ek olarak 890 kWp gücündeki güneş enerji santrali firmamız tarafından anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Kenet Çatı

Çatı Üzeri

Kurulum

1020

kWp

Kurulu Güç

Şubat 2021

İşletmeye

Giriş Tarihi

2750

Adet

Güneş Paneli

1220

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page