top of page

Reysaş Çayırova 11 Güneş Enerji Santrali

Türkiye'deki ilk büyük membran çatı üzeri güneş enerji santrali kurulumu olma özelliğine sahip bu proje membran çatı üzeri güneş santrali kurulumlarında önemli bir örnek teşkil etmiştir.

Reysaş GYO firmasına ait Kocaeli ilinde bulunan Trendyol Inovasyon Merkezi kullanımında olan lojistik tesisinin PVC membran çatısının üzerine kurulan 1050 kWp kurulu gücündeki güneş enerji santrali Kasım 2018'de işletmeye alınmıştır.

Kurulum izinlerinin çıkarılmasından, elektrik projelerinin onaylatılıp, santralin projelerine uygun olarak kurulumunun yapılması ve akabinde de TEDAŞ tarafından kabulunun yapılarak işletmeye girmesine kadarki süreç tarafımızdan yürütülmüştür.

PVC membran çatı üzerine EJOT marka Ejobar membran bağlantı apartları ile membran çatıda tam izolasyon sağlanarak tam boy aluminyum konstrüksiyon sistemi kullanılarak 3900 adet Alman malı Solar Fabrik marka 270W gücünde güneş panelleri monte edilmiştir.

Alman malı KACO marka Blueplanet model 50 kW gücünde inverterler, Alman malı HIS marka solar kablolar ve Alman malı Staubli MC4 marka solar konnektörler ile güneş santrali kurulumu tamamlanmıştır.

Güneş Enerji Santralinin Özellikleri

Membran

Çatı Üzeri

Kurulum

1050

kWp

Kurulu Güç

Kasım 2018

İşletmeye

Giriş Tarihi

3900

Adet

Güneş Paneli

1250

MWh Yıllık Elektrik Üretimi

Proje Görselleri

bottom of page